0

Najnowsze AKTUALIZACJE (11.11, finanse, zimowisko, wigilijka)

Czuwaj!

 

Poniżej garść najnowszych informacji:

1. Święto Odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI:

11.11 spotykamy się już o godzinie 13:00 przed kościołem w Aleksandrowicach. Wszystkie uroczystości razem z przemarszem na Cmentarz Wojska Polskiego potrwają do godziny 16:00. Zapraszamy też oczywiście rodziców (o 14:00 zacznie się msza).

Pojawmy się wtedy po raz DRUGI jako Harcerska Grupa Rekonstrukcyjna! Niech będzie nas jak najwięcej. Jest to bardzo ważny element wychowania patriotycznego w naszej drużynie.

Jak się ubrać? Chłopaki dostali wcześniej Panterki powstańców (na jednej z zeszłorocznych zbiórek). Na miejscu zbiórki 11.11  dostaną też elementu umundurowania Powstańczego takie jak hełmy, furażerki, czy repliki. Do tego czasu będzie trzeba przygotować sobie w domu elementy takie jak:

 • Biało-Czerwona opaska. Może być zrobiona zwyczajne z flagi, czy uszyta z białego i czerwonego materiału. Można także taką kupić na internecie za kilka zł. Mamy jeszcze kilka do rozdania.
 • Pasek do spodni (normalny) + grubszy, szerszy pasek do spięcia panterki w pasie, aby nie zrobił się z niej worek. Szczególnie jak ktoś jest mniejszy :).
 • Mundur harcerski + DŁUGIE spodnie mundurowe (ponieważ nasze mundury harcerskie są bardzo podobne do tych, które nosili harcerze z Powstania Warszawskiego).
 • Buty ponad kostkę.
 • Chlebak lub plecak skórzany (opcjonalnie).
 • Jeśli będzie zimno to szalik. Najlepiej czarny, szary lub zielony.
 • Proporzec zastępu.

Osoby, które nie mają munduru:

 • Stare spodnie Można je kupić nawet na wagę w lumpeksie, czy zrobić nalot na szafę dziadka :).
 • Panterka spiętą paskiem w pasie (kto ma). Pod nią coś ciepłego.
 • Skarpety wełniane – które będzie można wywinąć na spodnie, lub na buty.
 • Chlebak lub plecak skórzany (opcjonalnie).
 • Buty skórzane (jakieś stare dziadkowe – kto ma).
 • Nakrycia głowy z tamtych czasów – imitacje (berety z antenką, furażerki, czapki). Chłopaki dostaną większość na zbiórce ale warto mieć.
 • Coś ciepłego np tematyczny sweter + szalik. Docelowo będziemy nosić pod panterkami białą koszulę. Kto nie ma panterki ten po prostu ubiera na górę coś, co nosili też powstańcy. Np stary płaszcz, czy kurtkę. Wiele inspiracji można znaleźć na internecie.

 W SKRÓCIE – Jeśli ktoś ma mundur to ubiera na niego panterkę + proponowane wyżej elementy. Jeśli ktoś nie ma munduru to po prostu przebiera się za powstańca wzorując się na zdjęciach z internetu. Jeśli ktoś ma mundur a nie ma panterki, to proponujemy przebrać się po prostu za powstańca jak osoby bez munduru.

Dodatkowo jeśli ktoś z Państwa ma możliwość to przydałaby się nam także dużą flaga biało-czerwona na jakimś drzewcu z namalowaną na niej Polską Walczącą. Najlepiej materiałowa. Jedna,

Proszę zwrócić uwagę na to że jeśli dobrze się poszuka (np w ciuchoandzie) to całość nie powinna wynieść parunastu złotych. Ważna jest pamięć i to co chcemy przekazać. Wszystkie z tych rzeczy będą później nie raz używane podczas innych akcji.

Chłopaki dostaną na zbiórce najważniejsze elementy umundurowania, Można też zwyczajnie podpatrzyć na internecie jak ubierali się powstańcy i coś przygotować. Docelowo celujemy w coś takiego <KLIKNIJ TUTAJ>.

Jeśli ktoś w domu ma jakąś swoją replikę, czy broń, furażerki drużyny to zachęcamy do do zabrania jej na uroczystości. 

 

2.  Kalendarz DRUŻYNY:

<KLIKNIJ TUTAJ>

Powyżej znajduje się łącze, które przeniesie Państwa do kalendarza naszej drużyny. Są w nim zawarte zbiórki oraz wydarzenia do 26 marca (najważniejsze już do końca roku harcerskiego). Najlepiej wchodzić na niego poprzez konto na GMAILU (kalendarz google z nim najlepiej współpracuj).

*Szarówki to wydarzenia dla zastępowych.

 

3. SKŁADKI:

W tym roku składki wynoszą wciąż 35 złotych / miesiąc. Zachęcamy także do wpłacenia nawet o kilka złotych więcej celem wsparcia naszej drużyny. Docelowo chcemy podnieść składki do 40 zł (od nowego roku). Cała nasza działalność opiera się na składkach a ostatnio ze względu na to, że wiele osób nie wpłacało ledwo zamykaliśmy się z odprowadzeniem należności do okręgu. Oczywiście jeśli ktoś z Państwa miałby problemy finansowe i nie jest w stanie odprowadzać składek w takiej wysokości to zawsze możemy się dogadać i ustalić odpowiednią kwotę (drużynowy: 600 183 221).

Co ważne – postanowiliśmy, że w tym roku wrócimy znów do wpłacania składek tylko bezpośrednio przez konto naszej drużyny. Póki co za mało osób wpłaca składki regularnie, by opłacało nam się je ściągać poprzez portal Ptaronite. Będziemy bardzo wdzięczni za ustalenie sobie regularnego przelewu na konto naszej drużyny celem wpłacanie składek. Pozwoli to nam lepiej zorganizować sobie finanse w drużynie. Portal Patronite jeszcze chwilę zostanie ale zachęcamy do odprowadzania składek już w innej formie.

87 1020 1026 0000 1702 0465 0463.

Odbiorca: 1 Beskidzka Drużyna Harcerzy
Tytuł: Imię i Nazwisko syna + Składka Programowa.

Za składki w tym roku będzie odpowiadał druh Stanisław Ołownia, który został naszym nowym skarbnikiem. Stworzy on też tabelkę w której będą widoczne wszystkie wpłaty, aby finanse w naszej drużynie były bardziej przejrzyste. Do niego można pisać też w sprawie jakichkolwiek pytań, czy problemów.

Tel: 665 766 773

Druh Stanisław będzie odpowiadał też za wysyłanie SMSów do rodziców (przypominających o zbiórkach, wydarzeniach). Oczywiście do mnie (drużynowego) można też pisać (tel: 600 183 221), ale po prostu tak w tym roku podzieliliśmy się zadaniami.

 

3. Zimowisko oraz wigilijka:

 

 • ZIMOWISKO w tym roku odbędzie się w czasie PRZERWY ŚWIATECZNEJ (27 do 31 grudnia). Wynika to z faktu, że niestety podczas ferii zimowych trwa także sesja zimowa studentów. Koszt oraz dokładne miejsce zostanie podane jeszcze w najbliższym czasie.
 • Wigilijka harcerska odbędzie się z 22 na 23 grudnia. Będzie miała charakter krótkiego biwaku drużyny, miejsce to schronisko na Szyndzielni, natomiast koszt to 70 zł (koszt nocy w schronisku i jedzenia. Najlepiej mieć przy sobie w gotówce). Zbiórka o godzinie 11:00 pod dolną stacją kolejki na Szyndzielnię. Wiem, że wtedy niektórzy jeszcze mają szkołę, dlatego jeśli ktoś nie da rady być na 11 to może przyjść także na 16:00. Wtedy druga ekipa będzie ruszała na górę razem z drużynowym. Zachęcam jednak (w miarę możliwości), aby pojawić się już o 11:00.Obowiązuje ekwipunek biwakowy:
  • Śpiwór.
  • Menażka.
  • Karimata.
  • Proporce zastępów i drużyny.
  • Mundur + panterka (rogatywka też. Można ubrać na czapkę). Panterkę będziemy ubierać na ciepłe okrycie wierzchnie.
  • Jedzenie na konkretne drugie śniadanie (warto zabrać więcej to przy okazji zostanie na wieczór).
  • Wysokie buty.
  • Latarka.
  • Bielizna (najlepiej grubsze skarpetki) + ewentualnie bielizna termoaktywna.
  • Okrycie wierzchnie stosownie do pogody.
  • Można zabrać też jabłuszka do zjeżdżania.
  • Kto ma to proponujemy też kilki trekkingowe.

   

  Wszystkie rzeczy najlepiej zapakować do plecaka. Dodatkowo osobno w wodoszczelnych reklamówkach. Warto zwracać uwagę na to, by śpiwór nie był przytroczony poza plecakiem a najlepiej zapakować go na sam dół, lub jak jest na zewnątrz to obowiązkowo w jakimś wodoszczelnym worku (nawet na śmieci).

  Przypominamy też o możliwości zabrania drobnego prezentu, którymi harcerze będą później się wymieniali :)

 

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt. Tel: 600 183 221

Dziękuję za uwagę!

phm. Paweł Kanik HR

 

 

Komentarze Ilość komentarzy: 0

Dodaj komentarz