0

Zbiróki, biwak, numery oraz obóz – paczka aktualizacji

Czuwaj!

Poniżej przesyłamy garść informacji.

1. Obóz

Tegoroczny obóz odbędzie się w terminie, który jest podany na stronie (17-31 lipca). Planujemy wybrać się do Chorwacji a konkretniej docelowo do miejscowości Rovinj, gdzie zaprosili nas na swój obóz lokalni skauci z którymi rozmawialiśmy na zwiadzie w 2023 roku. Po drodze planujemy przejechać przez wiele miejscowości na Węgrzech, Bośni i Hercegowinie oraz samej Chorwacji (między innymi przez Budapeszt, Mostar, Medjugorie, Split, Zadar, Vir, Pag itd). Planujemy także odwiedzić wiele ciekawych miejsc jak lokalne wodospady oraz opuszczone bazy wojskowe (Željava). Będziemy spać w namiotach, hamakach oraz częściowo w busach. Poza tym planujemy także zatrzymać się na chwile u skautów w Zadarze, czy Splicie. Tutaj trwają jeszcze rozmowy odnośnie cen i warunków noclegów. We wszystkich tych miejscach byliśmy podczas ostatniego zwiadu, więc wszystkie są sprawdzone.

Dokładna trasa zostanie przedstawiona podczas zebrania dla rodziców w czerwcu (datę jeszcze ustalimy). Będzie to zebranie na żywo w Domu Harcerza z możliwością uczestniczenia online.

Porwaliśmy się na odważny pomysł, aby na obóz wybrać się własnymi samochodami oraz pożyczonymi busami ze względu na to, że zapewni nam to diametralnie większą mobilność oraz pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy nawet przy założeniu, że za busy będziemy płacić (wypożyczenie). Aktualnie wielu harcerzy, którzy są związani z naszą drużyną ma prawo jazdy i planuje wybrać się z nami na obóz w charakterze kierowców. Także jeśli ktoś z Państwa chciałby pożyczyć nam swojego busa, czy zna kogoś, kto mógłby pożyczyć nam go w rozsądnej cenie to zapraszam do kontaktu (tel. 600 183 221). Póki co mamy do dyspozycji busa hufca oraz dwa samochody osobowe.

Oczywiście przed wyjazdem planujemy wykupić ubezpieczenia dla uczestników oraz na samochody, którymi będziemy się poruszać.

Szacowany kosz obozu to 1400 zł. Zakładamy, że cena ta ulegnie obniżeniu ponieważ w tę kwotę wliczamy dużo pieniędzy na ewentualne wydatki przy naprawie samochodów, opłaty za noclegi, które mogą wystąpić po drodze, ubezpieczenia, większą kwotę na paliwo, opłaty na autostradach, czy winiety, zakupy żywności przed wyjazdem itd. Tak więc bardzo prawdopodobne jest, że część pieniędzy będziemy zwracać. Wolimy jednak zabrać jakąś kwotę ,,z górką”, niż później ratować się innymi środkami.

Całą trasę planujemy przejechać spokojnie, bez pośpiechu. Docelowo chcemy dotrzeć do samej Chorwacji w czasie 3 dni (po drodze będziemy chcieli się zatrzymać w różnych miastach).

Informacje o pierwszych ratach oraz numerze konta zostaną podane gdy tylko oficjalnie przyznają nam konto obozowe. Póki co proszę zgłaszać chęć uczestnictwa na obozie do zastępowych.

2. ZBIÓKA NUMERÓW DO RODZICÓW.

Jeśli ktoś z Państwa nie dostaje informacji SMS o działaniach naszej drużyny to proszę napisać wiadomość do przybocznego Staszka, który odpowiada za kontakt z rodzicami (tel. 665 766 773).  Być może nie ma zapisanego Państwa numeru.

3.  Biwak 7-8 czerwca w ramach Zlotu Chorągwi ”AKTYWACJA 2024″. 

Zapraszamy serdecznie na biwak drużyny, który w tym roku odbędzie się w ramach Zlotu Chorągwi.

TERMIN: 7-9 Czerwca 2024
MIEJSCE: Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Hufca ZHP
w Lublińcu Kokotek, k. Lublińca
KOSZT: 110 zł od osoby (wpłaty INDYWIDUALNIE)
FORMA: Biwakowa (namioty etc.)
DOJAZD: Autokarami całym Hufcem

Chęć uczestnictwa proszę zgłaszać zastępowym. Drużyna została zgłoszona na biwak więc nie trzeba wysyłać formalnych zgłoszeń indywidualnie.

Po więcej szczegółów (KLIKNIJ TUTAJ).

4. Składki oraz najbliższa sobota (1 czerwca).

Informujemy, że wszystkie informacje dotyczące składek zostały zaktualizowane i znajdują się w zakładce SKŁADKI (KLIKNIJ TUTAJ). Poza tym informujemy, że ze względu na zbliżające się święto w dniu 1 czerwca zbiórka drużyny się nie odbędzie. Zamiast tego zapraszamy na biwak. Szczegóły znajdują się powyżej.

Do zobaczenia!

Komentarze Ilość komentarzy: 0

Dodaj komentarz