0

Wigilijka 22.12

Czuwaj! Przypominam, że Wigilijka harcerska odbędzie się już z 22 na 23 grudnia. Będzie miała charakter krótkiego biwaku drużyny, miejsce to schronisko na Szyndzielni, natomiast koszt to 70 zł (koszt nocy w schronisku i jedzenia. Najlepiej mieć przy sobie w gotówce). Zbiórka o godzinie 11:00 pod dolną stacją kolejki na Szyndzielnię. Wiem, że wtedy niektórzy jeszcze mają szkołę, dlatego jeśli ktoś nie da rady być na 11 to może przyjść także na 16:00. Wtedy druga ekipa będzie ruszała na górę razem z drużynowym. Zachęcam jednak (w miarę możliwości), aby pojawić się już o 11:00.Obowiązuje ekwipunek biwakowy:

– Śpiwór.

– Menażka.

– Karimata.

– Proporce zastępów i drużyny.

– Mundur + panterka (rogatywka też. Można ubrać na czapkę). Panterkę będziemy ubierać na ciepłe okrycie wierzchnie.

– Jedzenie na konkretne drugie śniadanie (warto zabrać więcej to przy okazji zostanie na wieczór).

– Wysokie buty.

– Latarka.

– Bielizna (najlepiej grubsze skarpetki) + ewentualnie bielizna termoaktywna.

– Okrycie wierzchnie stosownie do pogody.

– Można zabrać też jabłuszka do zjeżdżania.

– Kto ma to proponujemy też kilki trekkingowe.

Wszystkie rzeczy najlepiej zapakować do plecaka. Dodatkowo osobno w wodoszczelnych reklamówkach. Warto zwracać uwagę na to, by śpiwór nie był przytroczony poza plecakiem a najlepiej zapakować go na sam dół, lub jak jest na zewnątrz to obowiązkowo w jakimś wodoszczelnym worku (nawet na śmieci).

Przypominamy też o możliwości zabrania drobnego prezentu, którymi harcerze będą później się wymieniali :)

Zachęcamy także do zrobienia w domu oraz przyniesienia dowolnej potrawy wigilijnej. To głównie na nich będzie opierała się wieczorna kolacja.

Dodatkowo poniżej wklejam listę rzeczy dodatkowych do zabrania (do podziału. Można się zgłaszać do mnie SMSem co chce się zabrać a ja zaktualizuję listę. Tel. 600 183 221.):

<KLIKNIJ TUTAJ>

Komentarze Ilość komentarzy: 0

Dodaj komentarz