0

Zimowisko – Aktualizacje + Kursy JUDYMOWE

Czuwaj!

 

  1. W zakładce WYJAZDY pojawiły się już zaktualizowane informacje odnośnie zimowiska. Prosimy o dokonywanie wpłat oraz wysyłanie zdjęć kart uczestnika na maila p.kanik@zhr.pl. Z racji tego, że do 2 grudnia dostałem zaledwie 10 kart bardzo proszę o mobilizację oraz wysłanie zdjęć tych brakujących do 10 grudnia (czyli do końca tygodnia). Oryginały można dostarczyć na Wigilijce lub na wydarzeniach przed nią.______________________
  2. KURSY JUDYMOWE:

Czy wiedzieli Państwo, że można rozpocząć swoją przygodę w harcerstwie tak właściwie w każdym wieku? Teraz jest do tego świetna okazja. Już za kilka miesięcy rusza kolejna edycja kursów Judymowych, czyli kursów przeznaczonych dla ludzi, którzy chcieliby poznać naszą metodę wychowawczą orz aktywniej wspomóc lokalne środowiska harcerskie.

Uczestnicy tej, jak i poprzednich i kolejnych edycji kursu to społecznicy z całej Polski, którzy chcą poczuć harcerskiego ducha i zgłębić meandry metody wychowawczej, która od ponad stu lat nie traci na aktualności i jest inspiracją dla twórców podobnych metod. Aktualnie, znowu popularna wśród pedagogów.

Adresatami są osoby w pełni dorosłe, o stabilnej sytuacji finansowej i rodzinnej, które chcą zaangażować się w harcerstwo, są dla młodych, wkraczających w dorosłe życie instruktorek i instruktorów odciążeniem i pomocą w czasie zintensyfikowanej nauki przed maturami podczas sesji, ale też w całym roku harcerskim.

Kilka słów od organizatorów:

„Kurs Judymowy to niesamowita przygoda, bo przeżywa się momenty obozowe, wędrówkę, budujemy między sobą jako kursanci relacje i przyjaźnie. A jednocześnie chłoniemy metodę i dowiadujemy się jak działa organizacja. Każdego, kto interesuje się wychowaniem: pedagogów, psychologów, nauczycieli, katechetów oraz wszystkich, którzy chcą przeżyć przygodę harcerską w dorosłym życiu serdecznie zapraszam do kontaktu i spróbowania swoich sił w kolejnej edycji kursu. Po ukończeniu kursu jego uczestnicy mogą zostać instruktorami ZHR i prowadzić bezpośrednią pracę wychowawczą w strukturach ZHR, na przykład prowadząc drużyny. Jeśli nie mają takiej woli, to włączają się w grono wspierające drużyny harcerskie”.

Każde takie zaangażowanie może przyczynić się w znaczący sposób do rozwoju naszej organizacji a tym samym do zwiększenia naszego wpływu na wychowanie młodzieży zarówno w Bielsku-Białej jak i w całej Polsce. Rodzice, którzy zostali instruktorami w naszej organizacji to już nic nadzwyczajnego. Wiele znamy takich przypadków i mogę powiedzieć, że to właśnie te osoby mogą zdziałać cuda.

W tyk roku kurs jest DARMOWY. Wszystkie koszty pokrywa nasza organizacja. Jest to bardzo dobra okazja do tego, aby poświęcając chwile swojego czasu, by przeżyć niesamowitą przygodę. Zarówno w naszym mieście jak i nawet naszej drużynie byłoby wiele pól do działania a nie ukrywamy, że to właśnie dodatkowych rąk do służby potrzebujemy najbardziej. Miejsca szkoleń będą ustalane indywidualnie w zależności od preferencji zgłoszonych osób

Zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego na szóstą edycję Kursu Judymowego. Prosimy o odesłanie ankiety do dnia 28.02.2024 r. Terminarz KJ6 przedstawia się następująco:

I spotkanie – 12-14 kwietnia 2024r.
II spotkanie – 10-12 maja 2024r.
III spotkanie – 7-9 czerwca 2024r.
IV obóz – 6-12 lipca 2024r.
V podsumowanie – 13-15 września 2024r.

Pytania można kierować na adres: kursjudymowy@zhr.pl lub telefonicznie:

501-048-068

Więcej informacji o kursie na stronie:
https://www.facebook.com/KursyJudymowe/

Link do ankiety zgłoszeniowej:

—–> <KLIKNIJ TUTAJ> <—–

Zapraszamy! Kadra Kursu Judymowego

 

Komentarze Ilość komentarzy: 0

Dodaj komentarz