0

Akcje charytatywne 8-9 grudnia 2023 – Informacje

Czuwaj!

 

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia a przed nimi tradycyjnie nadchodzi Święty Mikołaj. W tym okresie jak zwykle nasza drużyna angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne. W tym roku są to aż dwie!

1. AKCJA „PACZKA”.

Co roku w okresie świątecznym harcerze i harcerki ZHR jadą ze świątecznymi do najbiedniejszych Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich. Uczestnicy akcji pojadą do 10 miejsc na Ukrainie tj. Korzec, Kamieniec Podolski, Nowogród Wołyński, Równe, Szepetówka, Zdołnunów, Felsztyn (obecnie Hvardiske), Maćkowce oraz Kostopol. Wśród wolontariuszy znajdują się także harcerki oraz harcerze z naszego hufca. Akcja Paczka to nie tylko niesienie pomocy humanitarnej ale także żywa lekcja patriotyzmu i okazja do wielu rozmów z Polakami mieszkającymi na Kresach Wschodnich.

Jak wesprzeć akcję? Już w najbliższy piątek (8 grudnia) od godziny 18:00 DO 21:00 w Domu Harcerza przy ul. Bystrzańskiej 57 będą zbierane dary, które następnie zostaną zapakowane w specjalne paczki i wyruszą w podróż razem z naszymi wolontariuszami prosto do potrzebujących Polaków mieszkających na Ukrainie.

Zbieramy przede wszystkim:

  • Produkty spożywcze o długim terminie przydatności 
  • Chemię gospodarczą
  • Artykuły higieniczne Słodycze
  • Kartki z życzeniami świątecznymi

 

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję i zrobienia razem z nami czegoś dobrego dla ludzi naprawdę potrzebujących :)

 

2. Akcja „UBIERZ SIĘ CIEPŁO”.

Akcja Ubierz Się Ciepło to akcja, która została zainicjowana przez naszą drużynę już wiele lat temu. W ramach niej harcerze z 1BDH pieką wspólnie słodkości, przygotowują ciepłą herbatę oraz zabierają z domu ciepłe i używane ubrania (lub nowe), które następnie wspólnie rozdają osobą bezdomnym, aby pokazać ich, że ktoś o nich jeszcze pamięta. To właśnie te osoby często są narażone na zamarznięcie i przez to sypiają w różnego rodzaju miejscach publicznych.

Akcja w naszej drużynie będzie się odbywała na dwa sposoby:

  1. W najbliższy piątek (8 grudnia) o godzinie 18:00 w Domu Harcerza zacznie się akcja wspólnego pieczenia słodkości, która potrwa do godziny 21:00. W ramach niej zakupimy także potrzebne składniki z pieniędzy drużyny. Za pieczenie odpowiedzialny jest nasz Zastęp Zastępowych, ale zapraszamy na nie także innych, chętnych harcerzy (pierwszeństwo mają „Czerwone Chusty”). Jeśli ktoś chcę więc pomóc to proszę o kontakt w wiadomości prywatnej do drużynowego (tel. 600 183 221 lub na messengerze).
  2. Druga część naszej akcji to zbiórka, która rozpocznie się w najbliższą sobotę (9 grudnia) o godzinie 9:30 na Placu Chrobrego. Na zbiórkę zostaną przyniesione upieczone wcześniej słodkości ale zachęcamy także do przyniesienia ze sobą termosów z ciepłą herbatą (+ kubeczki) oraz używanych ale dobrych i ciepłych ubrań (najlepiej szaliki, czapki, rękawiczki, ew. koce, czy śpiwory).  Podczas akcji obowiązuje pełne umundurowanie ale zachęcamy również do ubrania elementów ubioru Świętego Mikołaja lub jego pomocników. Całe wydarzenie będzie miało miejsce w ramach normalnej zbiórki drużyny.

 

Zapraszam do zaangażowania się w powyższe akcje i do zobaczenia!

phm. Paweł Kanik HR

 

Komentarze Ilość komentarzy: 0

Dodaj komentarz